„Mokiniai susipažino su „Lino keliu“
2017-03-10
„Mokiniai susipažino su „Lino keliu“

Kovo 8 dieną Pašilės progimnazijos penktokai su klasės auklėtoja Lina Pežinskiene dalyvavo edukacinėje programoje „Lino kelias“ (Ukmergės kultūros centre), kurios metu buvo pasakojama, kaip iš lino sėmens atsiranda lininiai siūlai, vėliau – lininis audinys, kuris lietuvius rengė, nuo ligų gydė.

Taip pat mokiniai susipažino ir su mūsų tolimais kaimynais – norvegais. Atšiauriame krašte ši tauta augino avis. Tai padėjo jiems pramisti, apsirengti. Edukacijos dalyviai sužinojo apie vilnonio siūlo kelio pradžią – nuo avių kirpimo iki vilnonio rūbo dėvėjimo.

Tai puiki edukacija, kurios metu mokiniai galėjo prisiliesti prie gyvos istorijos, prie mūsų tautos praeities, kuri pamirštama. Kažkada kiekviena šeimininkė mokėjo liną apdirbti, austi. O šiandien ši veikla pamirštama. Todėl gyvas pasakojimas, gyvas vaizdas mokinius priartino prie mūsų praeities, prie mūsų papročių, prie to, ką mokėjo mūsų močiutės.