Šiaurės šalių literatūros savaitė
2022-11-17
Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 15 dieną Pašilės progimnazijoje, tradiciškai minint Šiaurės šalių literatūros savaitę, vyko renginys, skirtas Astridos Lindgren kūrybai. Vyresnioji bibliotekininkė Aldona Vaitkevičienė supažindino su rašytojos biografija, geografijos mokytojas Erikas Liumparas papasakojo apie Švediją – šalį, kurioje gyveno ir kūrė žymioji rašytoja.

Mokiniai pristatė skaitytas A. Lindgren knygas. Šeštos klasės mokinys Svajūnas Požerskas  pasakojo apie knygą „Ronja plėšiko duktė“, aštuntos klasės mokinė Beata Tėja Grabauskaitė priminė linksmiausius Karlsono ir Mažylio nuotykius, jos bendraklasė Toma Katinaitė kalbėjo apie rečiau skaitomą pasakų rinkinį „Papieviai“.

Septintos klasės mokinės Gustė Bakirovaitė, Luknė Gudmonaitė, Vesta Bartkutė ir Beatričė Suslavičiūtė skaitė ištrauką iš knygos „Pepė Ilgakojinė“.

Ruošdamiesi renginiui užklasinio skaitymo pamokų metu visi 5-8 klasių mokiniai pristatė skaitytas A. Lindgren knygas ir piešė labiausiai patikusių veikėjų portretus. Renginio metu gražiausiais darbais galėjo pasigrožėti visi.

Lapkričio 16 d. ketvirtokai taip pat dalyvavo šiaurės šalių literatūros savaitėje, organizuojamoje bibliotekininkės Aldonos Vaitkevičienės. Prie jaukios žvakės šilumos vaikai skaitė suomių rašytojos Maliu Kivelos knygelę vaikams JEI SUTIKTUM LOKĮ. Sužinoję, kaip elgtis sutikus lokį, mokiniai piešė lokio portretą vis prisimindami, kuo lokys ypatingas.

Rasa Narkevičienė, lietuvių kalbos mokytoja