Minėjome Tolerancijos dieną
2022-11-21
Minėjome Tolerancijos dieną

Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove.

Pašilės progimnazijos bendruomenė kasmet aktyviai prisijungia prie šios pilietinės akcijos, kurią mokykloje inicijuoja mokytojos Kristina Vašatkevičienė ir Lina Pežinskienė.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – NAMAS. Per šį simbolį mokiniai buvo skatinami kalbėti apie skirtingus požiūrius, situacijas. Žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo jiems bendrauti, gyventi kaimynystėje.

Įgyvendinant idėją, per klasės valandėles, etikos pamokas mokiniai ne tik prisiminė žodžio „tolerancija“ reikšmę, jo prasmę, aptarė, kokioje visuomenėje mes gyvename, kokius tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius stebime savo kasdieniniame gyvenime, bet ir kūrė savo svajonių namus.