Penktokų krikštynos
2022-12-22
Penktokų krikštynos

Mūsų progimnazijoje yra šauni tradicija - „Penktokų krikštynos“. Ši tradicija simbolizuoja buvusių pradinukų šventinimą į pagrindinę mokymosi pakopą. Gruodžio 8 d. krikštynas organizavo 6 klasės mokiniai kartu su auklėtoja Noneta Bakiroviene.

Šeštokai krikštynoms atsakingai ruošėsi, galvojo, kaip įdomiai ir įsimintinai pažymėti šią šventę. Kad gautų krikšto pažymėjimus penktokai turėjo pademonstruoti savo intelektą, fizinius gebėjimus, vaidinti, kurti, atsakinėti į rimtus ir šmaikščius klausimus ir prisiekti, kad „retsykiais mokysis, klausys šeštokų, jiems užleis eilę valgykloje ir gerbs mokytojus džiaugsme ir varge, kol paskutinis skambutis išskirs“. Šeštokai prisiekusius negailėdami pakrikštijo, o tada įteikė „Krikšto pažymėjimus“.