Lietuvių kalbos savaitė
2023-03-14
Lietuvių kalbos savaitė

Kovo 6-10 dienomis Pašilės progimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitei skirti renginiai.

Mokytoja Daiva  Verbickienė pirmokams surengė skaitymo popietę. Visi mokiniai atsinešė savo mėgstamas knygas ir skaitė. Po to papasakojo, kas labiausiai patiko.

Trečios klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Ingos Šuminskienės, sukūrė gražiausių lietuviškų žodžių medį.

5-8 klasių mokiniams lietuvių kalbos mokytoja Rasa Narkevičienė ir dailės mokytoja Kristina Vašatkevičienė vedė integruotas pamokas, kurių metu mokiniai piešė rašybos taisyklių iliustracijas. Visi vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo raštingumo konkurse. Geriausiai parašiusieji diktantus dalyvaus rajone vyksiančiame lietuvių kalbos raštingumo konkurse.

Svarbiausias lietuvių kalbos savaitės renginys – lietuvių kalbos viktorina – vyko penktadienį.

5-8 klasių mokiniai pristatė rašybos taisyklių iliustracijas, kūrė tekstus, minė mįsles, rinko patarles, kovojo su barbarizmais.

Renginiui pasibaigus mokiniai savo penalus, kuprines, telefonus papuošė miesto gimtadieniui skirtais lipdukais.