Pedagogų kursai Italijoje
2023-12-21
Pedagogų kursai Italijoje

Lapkričio 27 - gruodžio 1 dienomis Ukmergės Pašilės progimnazijos pedagogai Noneta Bakirovienė, Erikas Liumparas ir Inga Šuminskienė dalyvavo tarptautiniame Erasmus+KA122 programos bendrojo ugdymo darbuotojų projekto kvalifikacijos kėlimo kursuose ,,Non-formal education at school. In & Outdoor methods and tools to empower students key competences, participation and learning  (Neformalus ugdymas mokykloje. Ugdymo metodai vidaus ir lauko aplinkose, mokinių mokymosi motyvacijos skatinimas.).

Kursai vyko Italijos sostinėje Romoje, bendradarbiaujant su kolegomis iš Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Rumunijos ir Serbijos. Puikiai nusiteikę pedagogai aktyviai dalyvavo įvairiose praktinėse veiklose. Dirbdami grupėse kūrė planus, kaip organizuoti neformaliąją veiklą. Naudojantis išmaniosiomis technologijomis mokėsi kurti vaizdinę medžiagą, kuri padeda dirbti šiuolaikiškiau, įtraukiant visus mokinius į ugdomąjį procesą, susipažino, kaip taikyti dramos metodus ugdymo procese, kurie padeda sukurti teigiamus moksleivių santykius, jaukią emocinę aplinką, gerinti emocinį socialinį klimatą.

Turininga, įspūdžių kupina buvo kultūrinė kursų dalis. Mokymų organizatoriai suteikė galimybę geriau pažinti šią nuostabią šalį - supažindino su Romos senamiesčiu, Italijos istorija. Aplankytas didžiausias ir seniausias pasaulyje amfiteatras Koliziejus, taip pat mažiausia pasaulio valstybė – Vatikanas, Vatikano muziejus.

Mokymų metu ne tik įgyta naujų žinių, atradimų, bet ir užmegzti nauji kontaktai, atrasta daug idėjų ateities projektams, patobulintos anglų kalbos žinios.

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytoja Inga Šuminskienė