Švenčių belaukiant
2023-12-27
Švenčių belaukiant

Besibaigiantys metai vis greičiau ir greičiau mus įsuka į švenčių laukimo ratą. Kūčios – šeimos santarvės šventė, kai visi drauge laukiame kūdikėlio Jėzaus gimimo. Pasitikdami gražiausias metų šventes gruodžio 22-ąją Pašilės progimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į šventinį renginį „Prie balto Kūčių stalo“.

Renginio pradžioje visus pradžiugino nuotaikingas pradinių klasių mokinių, vadovaujamų  muzikos mokytojos Laimos Grumovskienės, pasirodymas. Vėliau mokiniai daug sužinojo apie Kūčių vakaro papročius, tradicinio stalo paruošimą bei valgių simboliką. Patys pasidengė stalą,  padėjo šieno po staltiese. Kiekviena klasė paruošė ir pristatė po du Kūčių patiekalus ir padainavo Kalėdinę dainą. Po simbolinės Kūčių vakarienės klausėsi ateities spėjimų, išbandė įvairius burtus, žaidė žaidimus. Renginio pabaigoje žaidė visų mėgstamą žaidimą Kahoot, kurio metu pasitikrino žinias apie Kūčių ir Kalėdų papročius bei tradicijas.

Informaciją pateikė Gustė Bakirovaitė, 8 kl.