PASAULIU NETIKIU, O PASAKA TIKIU
2015-05-08
PASAULIU NETIKIU, O PASAKA TIKIU

Pašilės progimnazijos 5-8 klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Rasa Narkevičiene ir anglų kalbos mokytoja Noneta Bakiroviene  rinkosi į atvirą integruotą pamoką „H. K. Andersenui - 210“, skirtą žymaus pasakų rašytojo jubiliejui paminėti. Pamoka vyko anglų kalbos kabinete.

Pradėdama pamoką lietuvių kalbos mokytoja Rasa Narkevičienė priminė mokiniams svarbiausius rašytojo gyvenimo faktus, trumpai apžvelgė jo kūrybą. Prisimindami garsųjį vaikų rašytoją H. K. Anderseną, mokiniai turėjo atsakyti į skaidrėse pateiktus iliustruotus klausimus. Džiugu, kad  mokiniai su malonumu prisiminė įžymiąsias pasakas bei suprato, kad iš jų galima daug ko pasimokyti.

Antra pamokos dalis vyko anglų kalba. Anglų kalbos mokytoja Noneta Bakirovienė tęsė pasakojimą apie įžymųjį pasakų kūrėją anglų kalba. Mokiniai, stebėdami vaizdinę medžiagą, aptarė įžymiausias rašytojo pasakas, jų personažus, diskutavo apie dažnai reiškiamas emocijas bei jausmus pasakose, galiausiai sudalyvavo viktorinoje.

Atsakę į viktorinos klausimus mokiniai anglų kalba žiūrėjo ekranizuotą pasaką „Mergaitė su degtukais“, kur kalbama aktualiomis ir mūsų dienomis temomis: apie nepriteklių šeimoje, žmonių abejingumą kito nelaimei ir sumaterialėjusią visuomenę. Šiomis temomis dažnai sunku kalbėti, todėl norėjosi jas iškelti  jaunąjai kartai, kuriai dažnai viskas piešiama rožinėmis spalvomis, manant, jog vaikai sunkiai priima realybę. Po filmo peržiūros mokiniai anglų kalba aptarė pagrindinę kūrinio mintį bei atsakė į pateiktus klausimus.

Paskutinė užduotis buvo integruota: reikėjo išversti dešimties H.K. Anderseno  pasakų pavadinimus iš anglų kalbos į lietuvių kalbą. Su užduotimi visi mokiniai puikiai susidorojo.

Apibendrinant pamoką, mokiniai pasidžiaugė, kad sužinojo daug naujų, netikėtų dalykų apie rašytoją H. K. Anderseną ir dar arčiau priartėjo prie nuostabaus pasakų pasaulio.

Rasa Narkevičienė

Noneta Bakirovienė