EUROPOS KALBŲ DIENA

KALBA YRA BENDRAS MEILĖS RYŠYS, VIENYBĖS MOTINA,

PILIETIŠKUMO TĖVAS, VALSTYBĖS SARGAS

(M. Daukša)

Rugsėjo 26-ąją švenčiama Europos kalbų diena, siekiant parodyti, kaip ir kodėl daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, norint atskleisti, kaip kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Kalbų dienai paminėti Pašilės progimnazijoje 5 - 8 klasių mokiniams anglų kalbos mokytoja N. Bakirovienė ir lietuvių kalbos mokytoja R. Narkevičienė vedė integruotas nuotolines pamokos kartu su įvairių tautų ekspertais.

Pamokų metu mokiniai susipažino su skirtingų šalių kalbomis, tradicijomis, žymiais žmonėmis. Hebrajų kalbą pristatė gidas profesionalas Chaim Bargman.  Jis papasakojo apie pirmuosius rašytinius tekstus ir žydų kultūros sąsajas su Lietuva. Apie Somalio geografinius ypatumus, tradicinius valgius ir papročius pasakojo studentas  Ibrahim Abdi.  Plačiausiai savo šalį pristatė Lietuvos lenkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė Pranciška Abromavičiūtė. Mokiniai išgirdo, kaip lenkiškai skamba A. Mickevičiaus eilės, sužinojo, kaip verdama nacionalinė lenkų sriuba.

Linksmųjų pertraukėlių metu skambėjo pasisveikinimai įvairiomis Europos šalių kalbomis, mokiniai dar sykį prisiminė svarbiausius valstybių objektus bei vėliavas.