Ekskursiją po Ukmergės rajono dvarus
2016-01-08
Ekskursiją po Ukmergės rajono dvarus

Gruodžio 10 dieną  Pašilės progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai išvyko į įdomią ekskursiją po Ukmergės rajono dvarus .

Pirma kelionės stotelė buvo Užugirio mokykla, kurią pastatė Antanas Smetona. Ten visi galėjo susipažinti su XX a. pradžios mokykla – pasėdėti autentiškuose suoluose, išgirsti pasakojimą apie mokyklos istoriją.

Apžiūrėję Lino kelio ir Duonos kelio ekspozicijas mokiniai nuėjo į bendruomenės pastatą, kur dalyvavo programoje „Duonos kelias“.Padarę duoneles ir pašovę į krosnį ekskursantai nuvyko į Smetonos dvarą, kur susipažino su labai įdomia dvaro istorija, apžiūrėjo daug eksponatų, pasigrožėjo Lėno ežeru.Paskui visi grįžo  į bendruomenės namus , kur valgė ką tik iškepusią  duoną, užgerdami žolelių arbata.

Paskutinė stotelė buvo Taujėnų dvaras. Ten visi turėjo kur paganyti akis. Prie dvaro esančiame parke buvo galima pasidžiaugti daugybe gyvūnų ir paukščių, pasigrožėti ten esančiomis skulptūromis. Ekskursija buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga. Visi turėjo galimybę praplėsti žinias apie Lietuvos istoriją.

Rusnė Pakalniškytė, 5 kl.