Renginys, skirtas Etnografinių regionų metams
2016-01-09
 Renginys, skirtas Etnografinių regionų metams

Gruodžio 4-ą dieną Ukmergės Pašilės progimnazijos 5-8 klasių mokiniai vyko į Deltuvos pagrindinėje mokykloje  organizuojamą etnografinių regionų pristatymų šventę.

Renginyje dalyvavo keturios mokyklos. Dainavos pagrindinės mokyklos mokiniai supažindino su Suvalkijos etnografiniais ypatumais. Apie Dzūkiją pasakojo Deltuvos pagrindinės mokyklos mokiniai. Aukštaitiją pristatė Molėtų rajono Balninkų pagrindinės mokyklos atstovai. Pašilės progimnazija atstovavo Žemaitijai.

Renginio dalyviai pasakojo apie regionų lankytinas vietas, žymius žmones, dainavo dainas, šoko ir žaidė, pasakojo pasakas, minė mįsles.

Kaip be patiekalų?    Ant neįprasto, šventinio stalo puikavosi gardus skenduolis , grikių pyragas, bandelės su kopūstais, sumuštiniai su grybais ir daug įvairių skanių patiekalų kaip skilandis, kompotas ir kisielius. Kiekvieno vaiko rankose garavo karšta, skani arbata.

Džiaugiamės, kad dalyvaudami šventėje ne tik daug  sužinojome apie savo šalį, bet ir susiradome naujų draugų.

U.Siličiūtė, A. Bakšytė