Pašilės progimnazijoje atgijo berniukas atžagariukas ir Obelis iš Obelių
2016-05-03
Pašilės progimnazijoje atgijo berniukas atžagariukas ir Obelis iš Obelių

Kada vaikai mėgsta skaityti knygas? Kai jos tampa interaktyvesnės nei besikeičiantys vaizdai kompiuterio ekrane. Balandžio 15 dieną Ukmergės Pašilės progimnazijoje vyko reginys „Literatūra kitaip“, skirtas  Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Ukmergės rajono Deltuvos pagrindinės mokyklos ir Pašilės progimnazijos mokytojos susivienijo tam, kad atgaivintų moksleivių motyvaciją skaityti. Renginys, kurį vedė lietuvių kalbos mokytoja Rasa Narkevičienė, prasidėjo smagiomis komiškų knygų inscenizacijomis.

Deltuvos pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos V. Valatkienės, supažindino su H. Ožogovskos „Berniuko atžagariuko“ nuotykiais, pašiliškiai pristatė V.V. Landsbergio „Obuolių pasakas“.

Vėliau moksleiviai rungėsi viktorinoje. Jiems reikėjo raiškiai skaityti eilėraščius, paaiškinti frazeologizmų reikšmes, suvaidinti kalbos klaidas. Linksmiausia popietės dalis buvo „Beždžioniukų“ diskoteka, kurioje atsiskleidė mokinių aktoriniai ir muzikiniai gebėjimai.

“Internetas nustelbia knygas, tačiau kiek jis sukuria pridėtinės vertės? Knygos ne tik suteikia žinių, bet ir lavina vaizduotę,” – įžvalgomis dalijosi Pašilės progimnazijos direktorė Danutė Jaselienė. Mokyklų bendruomenių susibūrimas baigėsi smagiomis diskusijomis apie skaitytas knygas.

Pašilės progimnazijos mokytoja     Rasa Narkevičienė

Daugiau renginio akimirkų rasite galerijoje.