Europos kalbų diena Pašilės progimnazijoje
2016-09-23
Europos kalbų diena Pašilės progimnazijoje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, kurią švenčia visa Europa. Šia diena siekiama parodyti, kad daugiakalbystė yra viena iš didžiausių Europos vertybių, kad kalbų mokymasis praturtina gyvenimą, suteikia naujų idėjų.

Apie tai, kad svetimos kalbos mokėjimas tampa privalumu ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo galimybių Pašilės progimnazijos mokiniams pasakojo renginio, skirto Europos kalbų dienai, svečiai – Ukmergės pramonės parko darbuotojai.

Žydrūnas Vagnorius, UAB Stansefabrikken Automotive kokybės vadovas, norvegų – lietuvių  kalbomis pasakojo apie Norvegijos karalystės gamtos grožį, kultūrą ir tradicijas, supažindino su šalies istorija. Svečias papasakojo apie kalnuose gyvenančius trolius, apie vikingų žygius ir jų santykius su lietuviais, išmokė tarti kelis norvegiškus žodžius.

Jolita Kuliešienė, Ukmergės pramonės parko finansų analitikė, skaidres apie Švediją  komentavo švedų kalba. Baigus skaidrių peržiūrą, ji lietuviškai paaiškino sudėtingesnius dalykus.  Mokiniai daug sužinojo apie Švedijos  kultūrą, vertybes, žymiausius žmones.

Renginio svečiai akcentavo,  kad kalba – didis turtas ir niekada nevėlu jos mokytis, o kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį.

Rasa Narkevičienė

Lietuvių kalbos mokytoja