Paskaita apie bakterijas ir virusus
2016-11-28
Paskaita apie bakterijas ir virusus

Lapkričio 18 d. –  Europos supratimo apie antibiotikus diena.  Šią dieną Pašilės progimnazijoje lankėsi LMSU ketvirto kurso studentė Eglė Ginaučiūtė.

Būsima gydytoja 5-8 klasių mokiniams papasakojo, apie ligas, kurias sukelia bakterijos, virusai, grybeliai, aiškino, kaip jas atskirt ir kaip gydyti. Ypatingą dėmesį  pranešėja skyrė antibiotikų vartojimui.  Ji akcentavo, kad antibiotikus vartot galimai tik gerai išsiaiškinus, ar  liga sukelta bakterijų ar virusų.

Eglė parodė bandymą kaip keičiasi  bakterijų atsparumas netinkamai  vartojant antibiotikus.

Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo, uždavė pranešėjai daug klausimų. Baigiantis paskaitai kiekvienas mokinys gavo po  lankstinuką apie mikroorganizmų poveikį žmogui.