Šiaurės šalių bibliotekų savaitė
2016-11-28
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė švenčia dvidešimties metų sukaktį, ir Asociacija Norden vėl  pakvietė bibliotekas bei mokyklas leistis į naujas literatūrines patirtis. Tamsėjančiomis lapkričio dienomis vaikus, jaunuolius ir suaugusiuosius visose Šiaurės ir Baltijos šalyse suvienijo šiaurietiška knyga.

Pašilės progimnazijos 6 – 8 klasių mokiniams buvo pravesta integruota lietuvių kalbos – geografijos pamoka, skirta švedų rašytojai Selmai Lagerliof.

Pamoką pradėjęs geografijos mokytojas E. Liumparas priminė mokiniams Švedijos geografijos ypatumus ir kultūros vertybes. Bibliotekininkė A. Vaitkevičienė pristatė Selmos Lagerliof biografiją ir kūrybą.

Didžiausia pamokos dalis buvo skirta skaitymui balsu. Mokiniai skaitė Selmos Lagerliof knygos  „Portugalijos karalius“ ištraukas.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai  graži tradicija, suteikianti progos visiems norintiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, skatinanti šiuo apniukusiu rudens metu susiburti į garsinius skaitymus  ir drauge persikelti į žavingą knygų pasaulį.

Lietuvių kalbos mokytoja R. Narkevičienė