,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017‘‘
2017-03-28
,,Veiksmo savaitė  BE PATYČIŲ 2017‘‘

Kovo 20-24 dienomis Pašilės progimnazijos mokiniai prisijungė prie visoje šalyje organizuojamos ,,Veiksmo savaitės  BE PATYČIŲ 2017‘‘.

1-4 klasių mokinius į edukacinę pamoką pakvietė etikos mokytoja Marina Rockina. Tai buvo ir nauja patirtis abiems pusėms: juk jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams  perteikti svarbią informaciją nėra taip paprasta ir lengva. Animacinio filmuko peržiūra, aptarimas, grupinės užduotys ir jų pristatymas – tai puikiai parinkti metodai informacijai perteikti, įsisavinti, išanalizuoti ir išvadoms pateikti. Visas patirtis, įgytas žinias vaikai sudėjo į bendrą ,,Draugystės knygą‘‘, kuri eksponuota progimnazijos fojė. Dailės raiškos priemonėmis mokiniai  perteikė jausmus, potyrius, išgyvenimus susidūrus su patyčiomis.

Vyresnieji progimnazijos mokiniai patyčių temą analizavo etikos pamokų, klasės valandėlių metu. Vykdant ugdymo įstaigų bendradarbiavimo programą, Pašilės progimnazijos ir Vidiškių pagrindinės mokyklos socialinės pedagogės Lina Pežinskienė ir Gintarė Keturkienė bei jų vadovaujami aktyvūs moksleiviai, lankėsi Siesikų gimnazijoje. Šios įstaigos socialinė pedagogė Edita Cemnolonskienė organizavo diskusijas patyčių tema. Renginio dalyviai išsakė mintis ir pasiūlymus, kaip vieningai turėtų veikti bendruomenė, kad visuomenės skaudulys – patyčios – mažėtų ir palaipsniui visai išnyktų. Mokiniai pabrėžė, kad patyčių gausu ne tik realiame gyvenime, bet ir televizijoje, spaudoje, internete...

Ši prevencinė savaitė  priminimas mums, jog turime drąsiai ir viešai kalbėti apie problemas, iškylančius sunkumus, padėti kiekvienam, prašančiam pagalbos, visiems bendrai susitelkti ir užkirsti kelią sparčiai besivystančiam įvairių formų smurtui.