Dalyvavimas tarptautiniame eTwinning seminare Rygoje
2017-05-04
Dalyvavimas tarptautiniame eTwinning seminare Rygoje

Šių metų balandžio 6 – 9 d. Pašilės progimnazijos anglų kalbos mokytoja Noneta Bakirovienė dalyvavo tarptautiniame švietimo mainų paramos fondo eTwinning programos seminare „Kompetencijų ugdymu paremtas mokymasis ir kaip kurti tarpdalykinius projektus“, kuris vyko Latvijos sostinėje Rygoje.

Seminaro metu buvo ugdomos šios kompetencijos: inovatyvių metodų taikymas tarpdalykinėje sistemoje, IKT įrankių mokymas ( 3D modeliavimas, skaitmeninių žemėlapių kūrimas, TwinSpace ) bei jų integravimas į eTwinning projektus, eTwinning projektų planavimas, organizavimas bei registravimas elektroninėje erdvėje. Praktinių užsiėmimų metu motyvaciją žadino įdomios mokymosi veiklos, aktyvūs metodai – „minčių šturmas“, darbas grupėse, situacijų žaidimai, problemų sprendimas, diskusijos ir modernios priemonės.

Siekiant seminaro dalyvius supažindinti su skaitmeninių technologijų naudojimu, buvo organizuojami praktiniai užsiėmimai grupėse, kurių metu dalyviai mokėsi dirbti ne tik su eTwinning portalo įrankiais, bet ir su 3D modeliavimo įrankiu – TinkerCad, skirtu skaitmeninių modelių, objektų kūrimui bei su skaitmeninių žemėlapių kūrimo įrankiu – GoogleMyMaps, kuris gali būti naudojamas ne tik geografijos, istorijos pamokų paįvairinimui, bet ir rengiant įvairius pristatymus kitų mokomųjų dalykų metu ar ruošiant susipažinimo medžiagą su projekto dalyviais.

Viena iš seminaro dienų buvo skirta kontaktų su partnerių šalimis užmezgimui ir eTwinning projekto kūrimui. Seminaro organizatoriai supažindino su projektų planavimo žingsniais ir pagrindiniais jų įgyvendinimo etapais, demonstravo galimus veiksmus Twinspace erdvėje, mokė naudotis darbalaukio įrankiais. Dalyviai atliko praktines užduotis, kurių metu  kiekvienas išbandė pristatomus įrankius kad galėtų jais sėkmingai naudotis ruošiant eTwinning projektus. Darbas vyko specialiai seminarui sukurtame eTwinning platformos projekte „Contact seminar in Riga  - eTwinning Cross-Curriculum projects”, kur kiekvienas dalyvis galėjo susikurti savo katalogą ir jame praktiškai dirbti. Seminaro pabaigoje buvo sukurtos 8 naujos eTwinning projektų idėjos kurias belieka sėkmingai įgyvendinti.

Dalyvavimas šiame seminare buvo puiki galimybė praplėsti profesines ir bendrąsias kompetencijas, užmegzti asmeninius ryšius, giliau suvokti bendravimo ir bendradarbiavimo prasmę europiniu lygmeniu.

 Informaciją pateikė anglų kalbos mokytoja Noneta Bakirovienė

Nuorodos