Judrioji savaitė
2017-09-23
Judrioji savaitė

Priešpaskutinė rugsėjo savaitė nepasižymėjo puikiais orais, tačiau tai nesutrukdė paversti ją judria, linksma ir nuotaikinga. Progimnazijoje pertraukas ,,okupuoja‘‘ pradinukai: judrūs žaidimai, šokiai, estafetės – neatsiejama nuo vaikystės.

Penktadienį vyko baigiamasis judriosios savaitės renginys, kurį I-IV klasių mokiniams organizavo penktokė Silvija Trotenskytė. Ši aktyvi, sportiška ir veikli mergaitė kupina idėjų, todėl jos gebėjimais net neabejojama.

5 – 7 klasių mokiniai ir jų mokytojai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo A. Miškinio, progimnazijos kiemelyje darė intensyvią mankštą, skatinančią teigiamas emocijas, stiprinančią raumenų jėgą, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemas. Vaikščiodami ir gulėdami ant stiklo šukių drąsiausieji įveikė save ir savo baimes, įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.

8 klasės mokiniai, vadovaujami geografijos mokytojo E. Liumparo, dvi dienas praleido pajūryje. Pirmą dieną jie pėsčiomis keliavo nuo Latvijos sienos iki Palangos tilto. Žygį pradėjo nuo pasienio stulpo Nr.0001. Einant sudėtingiausia buvo įveikti į jūrą įtekančius upelius. Kad išliktų sausi, keliautojai turėjo būti ne tik atidūs, stiprūs, bet ir labai vieningi, susiklausę. Didžiausią įspūdį paliko Būtingės naftos terminalas. Jį sudaro plūduras povandeniniu maždaug 10 km ilgio naftotiekiu  sujungtas su terminalu sausumoje. Prie plūduro švartuojasi tanklaiviai, ir iš jų arba į juos specialiomis žarnomis yra perpumpuojama nafta. Eidami 20 kilometrų pajūriu aštuntokai grožėjosi gamtos vaizdais, rinko gintarus, klausėsi muzikos.

Antrą dieną keliautojai praleido paplūdimyje, maudydamiesi ir žaisdami judriuosius žaidimus.