Minėjome TOLERANCIJOS dieną
2017-11-22
Minėjome TOLERANCIJOS dieną

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Pašilės progimnazijos bendruomenė tradiciškai prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna...

Progimnazijoje ši diena paminėta įvairiomis veiklomis. 5 - 8 klasių mokiniai pasidalijo darbais: vieni  per dailės ir technologijos pamokas iškarpė simbolines rankas, iš kurių sukūrė tolerancijos medį, kiti kepė sausainukus, kuriuos mokinių tarybos atstovai padovanojo „Ryto“ specialiosios mokyklos vaikams. Apsilankydami čia mes norėjome akcentuoti, kad pasaulyje visi esame skirtingi, tačiau Žemėje vietos užtenka. Tai, kad sugebame apginti silpnesnį, kitaip mąstantį ar dar kažkuo išsiskiriantį, patvirtina žmogaus prigimtinę savybę – rūpintis šalia esančiu.

Pradinių klasių mokiniai taip pat noriai dalyvauja visose iniciatyvose: su etikos mokytoja žiūrėjo filmuką „Bjaurusis ančiukas“,  aiškinosi kas yra ta tolerancija, noriai dalinosi savo mintimis, patirtimis ir išgyvenimais. Maži žmonės didelėmis širdelėmis – taip juos pavadinkime.

Visi šią dieną ypač stengėsi būti tolerantiški aplinkiniams, pakantūs šalia esantiems.