Pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija „Eksperimentai kiekvienai dienai“
2017-11-23

Lapkričio 17 dieną Ukmergės Technologijų ir verslo mokykloje vyko Ukmergės mokyklos - darželio „Varpelis“ surengta regioninė konferencija. Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis juos supančiu pasauliu, rinkti informaciją, kuri padėtų suvokti, kad gamta yra vientisa ir darniai veikianti sistema. Šioje konferencijoje dalyvavo ir Pašilės progimnazijos antrokai su mokytoja Rima Mackevičiene bei specialiąja pedagoge Lina Pežinskiene.

Antrokų pristatyto tyrimo-pranešimo tema „Chemija buityje. Kuo ją pakeisime?“

Iš pradžių mokiniai išsiaiškino, kokios cheminės priemonės naudojamos kiekvieno iš jų namuose. Apsilankę Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvėje ištyrė chemijos prekių pasiūlą, nagrinėjo jų sudėtį, ženklinimo ypatumus – kenksmingumą aplinkai.

Mokyklos bendruomenė dalyvavo apklausoje apie chemijos priemonių naudojimą namų ūkyje, jų žalą gamtai. Antrokų tėveliai kartu su vaikais pasiūlę alternatyvų: kuo pakeisti buitinės chemijos produktus.

Smagiausia dalis – praktinė.

Visi kartu gamino WC muiliukus, vonios „bombas“, oro gaiviklį, natūralų muilą. Naudojo tik natūralius ir nekenksmingus produktus.

Visos veiklos buvo fiksuojamos nuotraukose. Apibendrintas darbas pristatytas konferencijoje.