Lietuvių kalbos savaitė
2018-03-13
Lietuvių kalbos savaitė

Šių metų kovo 5 – 9 dienomis Pašilės progimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitė –  renginių ir konkursų ciklas, akcentavęs lietuvių kalbos grožį bei archajiškumą. Į veiklą, susijusią su lietuvių kalba buvo įtraukti visų klasių mokiniai.

Savaitė prasidėjo labai žaismingai. Mokyklos koridoriuje įvairiaspalviais lapais pasipuošė „Gražiausių lietuviškų žodžių medis“. Džiugino lietuviškų žodžių gausa bei grožis.

Trečiadienį ir ketvirtadienį mokiniai dalyvavo Dailyraščio konkurse, integruotų lietuvių klabos  ir dailės pamokų metu 5-8 klasių mokiniai kūrė darbus tema: „Istorizmai ir dailė“.

Lietuvių kalbos savaitės renginių bei konkursų ciklą užbaigė literatūrinė - muzikinė kompozicija „Eilėm, dainom gražiausiom apie ją“. Skambėjo dainos ir eilėraščių posmai, skirti lietuviškam žodžiui ir Lietuvos istorijai pagerbti.

Baigiamojo renginio metu buvo apdovanoti Dailyraščio konkurso nugalėtojai Karina Bartkutė (6 kl.), Virginija Uselytė (6 kl.), Ernestas Jakubickas (7 kl.), Aurelija Bakšytė (8 kl.). Lietuvių kalbos mokytoja R. Narkevičienė paskelbė, kad gražiausiu lietuvišku žodžiu išrinktas daiktavardis MEILĖ.

Smagiai praėjo savaitė, gausi renginių ir konkursų, kuriais buvo ugdomas mokinių kūrybiškumas, bendradarbiavimas, pilietiškumas bei skatinamas domėjimasis lietuvių kalba ir jos kultūra.

Daugiau nuotraukų ieškokite - Galerija / Progimnazijos renginiai / Lietuvių kalbos savaitė