Bendrajame pagalbos centre lankėsi Pašilės progimnazijos mokiniai
2018-05-25
Bendrajame pagalbos centre lankėsi Pašilės  progimnazijos mokiniai

Daugelyje pasaulio šalių veikia skubios pagalbos telefono numeris 112, kuriuo galima informuoti apie staiga iškilusią grėsmę ir išsikviesti pagalbos tarnybas.

Lietuvoje nuo 2004 m. į pagalbos skambučius telefono numeriu 112 atsako ir į pagalbos prašymus reaguoja Bendrasis pagalbos centras (BPC).

Gegužės 23 d. šiame centre lankėsi ir mūsų progimnazijos 6-7 klasių mokiniai, lydimi mokytojos Linos Pežinskienės. Atvykusius pasitiko BPC darbuotoja, kuri supažindino su Bendrojo pagalbos centro veikla ir skubios pagalbos numerio 112 paskirtimi. Taip pat išsamiai  paaiškino, kokiu telefono numeriu, kada ir kokiais atvejais galima kviesti skubią pagalbą, o kada pareigūnų trukdyti nereikėtų. Moksleiviai turėjo galimybę pasiklausyti garsinio įrašo, kai bendrosios pagalbos telefono numeriu 112 skambino ir skubios pagalbos prašė jų bendraamžis.

Tokio pobūdžio išvykos ir jų metu gauta informacija padeda ugdyti socialiai atsakingesnę už savo poelgius jaunąją kartą.