Tolerancijos diena
2018-11-20
Tolerancijos diena

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Pašilės progimnazijos bendruomenė tradiciškai prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos.

Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – RAKTAS. Šios idėjos esmė – puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik išvaizda, bet ir kitokiu požiūriu, išpažįstančiu kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

Progimnazijoje ši diena paminėta įvairiomis veiklomis. 5-8 klasių mokiniai pasidalijo darbais: vieni  per dailės ir technologijų pamokas iškarpė simbolinius raktus, kuriais dekoravo širdelę, kiti  gamino raktus-skirtukus, kuriuos padovanojo bibliotekai.

Pradinių klasių mokiniai su klasės mokytojomis aiškinosi kas yra tolerancija, noriai dalinosi savo mintimis, patirtimis ir išgyvenimais. Dekoruotais raktais prisidėjo prie simbolinės širdelės puošybos tarsi patvirtindami, kad į kiekvieno širdį – atskiras raktas.