UKMERGĖS PAŠILĖS PROGIMNAZIJA – 2016-2018 M. DIDŽIAUSIĄ PRIDĖTINĘ VERTĘ KURIANTI MOKYKLA
2018-12-27

„Neretai mažos miestelio mokyklos indėlis į vaiko pasiekimus ir brandą būna didesnis nei prestižinės miesto mokyklos.“, - rašo vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas naujausiame žurnale ,,Reitingai“.

Šiais metais pirmą kartą pagal vakarų Europoje taikomą metodiką atlikti tyrimai visame Lietuvos švietimo tinkle. Kad ištirtų, kokią pridėtinę vertę sukuria kiekviena mokykla, kokią ji turi įtaką mokinių pasiekimams, formavimuisi ir emocinei brandai, buvo įvertinta daug parametrų: mokyklos klimato, mokinių savijautos rodikliai, patyčių lygmuo, kultūros rodikliai, mokėjimas mokytis bei akademiniai matematikos, skaitymo, rašymo ir pasaulio pažinimo pasiekimai ketvirtose, šeštose ir aštuntose klasėse. Tyrimo metu žiūrėta, kaip kinta mokinių rodikliai kopiant iš klasės į klasę, ar jie smunka, ar kyla aukščiau, negu buvo prognozuota.

Naujausių 2018 m. gruodžio mėnesį paskelbtų reitingų duomenimis (žurnalas „Reitingai: kokybiškiausieji“, 2018 m. gruodis – 2019 m. gegužė, 42 psl.), Ukmergės Pašilės progimnazija pripažinta viena iš penkių Lietuvoje kokybiškiausiai ugdančių ir sukuriančių pridėtinę vertę progimnazijų. Pridėtinė vertė buvo vertinama 1200 Lietuvoje veikiančių mokyklų.

Mokyklų sukuriamos pridėtinės vertės skaičiavimas Lietuvoje dar naujovė, tačiau yra vienas svarbiausių ir itin Vakarų Europoje vertinamų rodiklių, atspindinčių tikrąjį mokyklos indėlį į visapusišką vaiko ugdymą.

DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS, DĖKOJAME MOKYTOJAMS IR VISAI MOKYKLOS BENDRUOMENEI!