Moksleiviai džiaugėsi atradę Vaižganto pasakas
2019-10-20
Moksleiviai džiaugėsi  atradę Vaižganto pasakas

Šiais metais  minimos kunigo ir rašytojo, visuomenės veikėjo Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės, tad  2019-ieji  paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais.

Spalio 16 dieną Pašilės progimnazijos 5-8 klasių mokiniai susirinko į popietę, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto metams paminėti.

Renginį pradėjo Ukmergės Vl. Šlaito viešosios bibliotekos Pašilės filialo vyresnioji bibliotekininkė A. Vaitkevičienė. Ji papasakojo rašytojo biografiją, supažindino su svarbiausiais jo kūriniais.

Po to visi keliavo į Juozo Tumo-Vaižganto pasakų pasaulį.

8 klasės mokiniai skaitė „Vilniaus pilies pasaką“. Klausytojai galėjo pasidžiaugti rašytojo kalbos gražumu ir turtingumu.

Septintokai sekė pasaką „Dvylika brolių“. Buvo smagu išgirsti, kaip gražiai pasakorių lūpose skamba iš praeities atėję Vaižganto žodžiai.

Džiugią nuotaiką sukūrė 6 klasės mokiniai, vaidinę „Senelio ir bobutės pasaką“.

Popietę baigė penktokai, nuotaikingai pasekę pasaką be galo „Kam tai?“

Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Rasa Narkevičienė.