Skaudžių įvykių dieną prisimenant
2020-01-14
Skaudžių įvykių dieną prisimenant

Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena. Ši diena buvo minima ir Pašilės progimnazijoje.

8 valandą visuose kabinetuose ant palangių buvo uždegtos žvakutės. Vaikai sėdėjo ramiai, pagerbdami žmones, žuvusius šią dieną.

Po to visi susirinko renginių kabinete. Pirmiausia atsistoję tylos minute pagerbė Sausio 13-osios nakties aukas. Ant palangių degė žvakutės, o istorijos mokytojas Gediminas Bakučionis pasakojo, kaip 1991 metais vyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybei bandant jėga paimti į savo rankas televizijos bokštą.

Išklausę pasakojimą mokiniai žiūrėjo filmus  „Sausio 13-ąja prisimenant“ ir „Neregėta Lietuva“.

Dar kartą supratome, kaip turime būti dėkingi tiems, kurie nenuleido rankų tą siaubingą Sausio 13-osios naktį.

Silvija Trotenskytė, 7 kl.