Tradicinė Užgavėnių šventė progimnazijoje
2020-02-25
 Tradicinė Užgavėnių šventė progimnazijoje

Užgavėnės – pagoniška šventė, tačiau vėliau glaudžiai susieta su krikščionybe. XX amžiaus pabaigoje Užgavėnės daugelyje Lietuvos regionų buvo pamirštos, bet 1985-1990 metais vėl atgaivintos.

Vasario 25 dieną Pašilės progimnazijoje vyko tradicinė Užgavėnių šventė. Renginių kabinete susirinkę vaikai stalus nukrovė pačių (ar mamų) keptais blynais.

Mokytojos Noneta Bakirovienė ir Rasa Narkevičienė pasakojo apie Užgavėnių tradicijas, kaukes, patiekalus, žaidimus. Drąsiausius pakvietė pažaisti „Gaidžių peštynes“. Po to visi ragavo vieni kitų blynus.

Tikimės, kad pavyko išvaryti žiemą.

Silvija Trotenskytė, 7 klasė