“MOKOMĖS MYLĖTI...“
2014-02-18
“MOKOMĖS MYLĖTI...“

Viena iš svarbiausių vertybių pasaulyje yra meilė. Vasaris metuose ypatingas tuo, kad šalia mūsų šalies gimtadienio datos švenčiame ir meilės dieną – Švento Valentino dieną. Tą dieną gražiausius ir tyriausius jausmus – meilę, mes dovanojame brangiems žmonėms.

Šiais metais mūsų Pašilės pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, mokinių savivaldos kuratorė Jovita Šniokienė ir socialinė pedagogė Lina Pežinskienė pasiūlė apjungti meilės dieną su Lietuvos gimtadieniu, veiklų ir renginių ciklą pavadinant „Mokomės mylėti...“. Visi žinome, kad šalia meilės artimui mūsų širdyse turi plazdėti ir meilė tėvynei.
     Visą savaitę Ukmergės Pašilės mokyklos mokiniai kartu su mokytojais diskutavo apie meilę artimui, tėvynei, darbui ir pan. 1 – 4 klasių mokiniai gamino projektinius darbus „Myliu Lietuvą“, 5 – 10 klasių mokiniai domėjosi, kokie gi rašytojai, kultūros veikėjai rašė, kalbėjo apie meilę. Taip pat kūrė ketureilius, atvirukus „Sveikinu Tėvynę“. „Mokomės mylėti...“ veiklų ciklą vainikavo renginys, kurio metu dramos būrelio mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Rasos Narkevičienės, sukūrė muzikinę parodiją meilės tema. Mokyklos bendruomenei mokinių savivaldos aktyvistai pristatė mini video montažą „Kas yra meilė?“. Šiame mini montaže aktyvistai ėmė interviu iš mokyklos mokytojų, klausdami: „Ar žinote kas yra meilė? Taip pat buvo skaitomas „Himnas meilei“ iš Šv. Rašto, cituojami: M. K. Čiurlionio laiškai mylimai Sofijai, M. Mažvydo, V. Šekspyro, Maironio, Justino Marcinkevičiaus tekstai.
     Svarbiausias „Mokomės mylėti...“ tikslas buvo įgyvendintas su kaupu. Mokiniai suprato, kad meilė tai jausmas, kurį kiekvienas gali turėti tik pats ir tik savyje. Juk meilė žmogui užaugina sparnus, meilė tėvynei mus verčia atlikti didžiausius žygdarbius...