TOLERANCIJOS DIENA
2021-11-22
TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Pašilės progimnazijos bendruomenė tradiciškai prisijungė prie šios pilietinės iniciatyvos.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – TOLERANCIJOS MIESTAS. Bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius.

Progimnazijoje ši diena paminėta įvairiomis veiklomis. Vyresnieji mokiniai per dailės ir technologijų pamokas gamino namelius, iš kurių vėliau „pastatė“ didelį miestą. Mažieji – su klasės mokytojomis aiškinosi kas yra tolerancija, kokie žodžiai tinka šio termino apibūdinimui.