Gedulo ir vilties diena
2022-06-14
Gedulo ir vilties diena

Tarptautinė komisija, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos mokyklose. Šiemet minimos jau 81- osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiais metais pilietinė iniciatyva pavadinta „Vilties žiedas“, o minėjimo simbolis – vilties gėlė. Daugelis ištremtų žmonių papuolė į atšiaurias gyvenimo sąlygas, kuriose nebuvo žydinčių pievų, kaip Lietuvoje. Todėl daugelio tremtinių ir politinių kalinių atsiminimuose išliko daug šiltų atsiminimų apie žalią spalvą, vasaros pradžios gėlių žiedus: baltų ramunių, rugiagėlių, tėviškės laukų kvapus, mėlyną dangų – dalykų, kurių itin ilgėjosi būdami toli nuo Tėvynės.

Prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungė ir Pašilės progimnazijos mokiniai su mokytojomis Kristina Vašatkevičiene ir Lina Pežinskiene. Mokinių pagaminti ,,Vilties žiedai“ papuošė mokyklos kiemelį.