RESPUBLIKINIAME SPEKTAKLIŲ-PASAKŲ ANGLŲ KALBA FESTIVALYJE ,,STEBUKLŲ ŠALIS 2014“ - III VIETA
2014-05-07

Kas antri metai Vilniaus darželis - mokykla „Vaivorykštė“ organizuoja respublikinį spektaklių - pasakų anglų kalba festivalį „Stebuklų šalis“. Tai nekomercinis kultūrinis-švietėjiškas projektas,  kurio metu Lietuvos mokyklų pradinių klasių mokiniai anglų kalba vaidina pasakas. Pagrindinė festivalio idėja – šalies kultūrinio lygio  kėlimas, užsienio kalbų mokymosi motyvacijos didinimas, augančios kartos lavinimas.

Šiemet festivalyje „Stebuklų šalis - 2014” (Wonderland - 2014) dalyvavo ir savo spektaklius žiūrovams bei vertinimo komisijai pristatė Vilniaus, Kauno ir Ukmergės mokyklų jaunieji aktoriai. Ukmergei atstovavo Ukmergės Pašilės pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai, kuriuos ruošė anglų kalbos mokytoja Noneta Bakirovienė. Renginys vyko balandžio 16 d., mokinių pavasario atostogų metu, Vilniaus „Santaros“ vidurinėje mokykloje.
    Beveik pusdienį užsitęsiusioje konkursinėje programoje išvydome įvairiausių pasakų interpretacijų, kurių veikėjai kalbėjo tik angliškai. Žiūrovai kartu su įdomia mergaite Alisa apsilankė stebuklų šalyje, susitiko su įvairiais žvėreliais džiunglėse, džiaugėsi, kad septyni nykštukai ir princas išgelbėjo Snieguolę nuo raganos piktų kėslų, gėrėjosi miegančiąja gražuole ir kt. Ukmergės Pašilės pagrindinės mokyklos mokiniai pristatė vaidinimą „The Mice Wedding“ („Pelių vestuvės“), kurio dėka žiūrovai bei konkurso dalyviai pirmą kartą dalyvavo pelių vestuvėse. Jaunieji aktoriai konkursui ruošėsi  nuo sausio mėnesio, repeticjos pareikalavo daug atsakomybės, kantrybės ir ištvermės, todėl pagrįstai džiaugiasi rezultatais - laimėta 3-ąja vieta.  Ypatingai pasižymėjo 4 klasės mokiniai Matas Zaloga bei Aurelija Bakšytė, kurie sulaukė pagyrų dėl puikios vaidybos bei taisyklingo anglų kalbos tarimo. Kiekvienas jaunasis aktorius buvo apdovanotas diplomu, asmeninėmis dovanėlėmis ir Velykiniu Kinder kiaušiniu.
    Belieka tik padėkoti organizatoriams už nuostabų renginį ir pasidžiaugti puikia projekto idėja, juk pasakos pripildo gyvenimą prasmės, saugumo ir stebuklo jausmo.

Noneta Bakirovienė
                                                                                Ukmergės Pašilės pagrindinės mokyklos