KALBŲ DIENA PAŠILĖS PROGIMNAZIJOJE
2014-10-02
KALBŲ DIENA PAŠILĖS PROGIMNAZIJOJE

Rugsėjo 26 dieną Pašilės progimnazijoje vyko renginys, skirtas Europos kalbų dienai. Nuo 2001 metų Europa, minėdama šią dieną, siekia pažymėti žemyno kalbų bei kultūrų įvairovę,  atkreipti dėmesį į turtingą Europos šalių paveldą įvairiomis priemonėmis skatindama mokytis naujų kalbų. Renginį pradėjo lietuvių kalbos mokytoja R. Narkevičienė S. Daukanto žodžiais apie kalbos svarbą, papasakojo apie kalbų paplitimą Europoje. Mokiniai renginiui paruošė po namų darbą . Kiekviena klasė pristatė po pramoginį numerį pasirinkta Europos šalies kalba.

Penktos klasės mokiniai pademonstravo tradicinį, jau nuo 1220 m.  Anglijoje vykstantį Grimasų konkursą   ir padainavo anglišką dainą „Jei esi laimingas“.

Šeštokai, persirengę jūreiviais, padainavo smagią prancūzišką dainelę apie mažą laivelį ir draugišką jo įgulą.

Patriotiškai nusiteikę septintokai iškilmingai atliko lietuvišką hitą – „Trys milijonai“.

Škotų tautiniais rūbais pasipuošę aštuntos klasės mokiniai dainavo lyrišką škotų liaudies dainą ir vaišino visus labai skania avižine koše bei sausainiais.

Po muzikinės dalies mokiniai buvo pakviesti į stilizuotą ekskursiją, nes kiekviena klasė buvo parengusi Europos šalių suvenyrų parodėlę. Vaikai ne tik apžiūrėjo eksponatus, bet ir turėjo išrinkti įdomiausius, įsimintiniausius.

Paskutinė užduotis buvo pati rimčiausia - mokiniai turėjo atpažinti septynių Europos sąjungos šalių himnus.   Reikia pasidžiaugti, kad mokiniams tai buvo visai nesunku.

Renginį Pašilės progimnazijos mokiniai ir mokytojai užbaigė Lietuvos himnu.

Daugiau renginio akimirkų rasite galerijoje ,, Progimazijos renginiai'.