Lietuvos laisvės atkūrimo 25-ąsias metines minint
2015-03-18
Lietuvos laisvės atkūrimo 25-ąsias metines minint

Šie metai priminė mums, lietuviams, kad jau dvidešimt penkerius metus esame laisvi. Laisvi mąstyti, planuoti, gyventi, svajoti. Ukmergės Pašilės progimnazijos mokytojos: Jovita Šniokienė, Noneta Bakirovienė, Rasa Narkevičienė, Kristina Vašatkevičienė ir Lina Pežinskienė kasmet ieško naujų ir įdomių būdų pilietiškumo ugdymui ir puoselėjimui. Tad šiemet, minint mylimos tėvynės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, progimnazijos mokiniai su savo pedagogėmis nusprendė dalyvauti „Versmės“ leidyklos konkurse „Rašau Lietuvos vardą“, atviroje nuotolinėje pamokoje „XXI amžiaus knygnešiai“ ir eilėmis papasakoti Lietuvos istoriją. Pasak A. Franso „laisvė – aukščiausias tautos gėris“, tačiau mūsuose šiandien jis vis dar tūno giliai, giliai.

Lietuvos vardą mokiniai kartu su mokytoja Jovita Šniokiene nusprendė rašyti iš drugelių, kurie simbolizuoja ne tik ateinantį pavasarį, bet ir grožį, gėrį. Susitelkusi mokyklos bendruomenė iškarpė daugiau nei pusę tūkstančio drugelių ir prie mokyklos iš jų sudėliojo žodį Lietuva. Taip pat mokinių savivalda  visą mokyklą pakvietė pasiklausyti Lietuvos istorijos, deklamuojamos eilėmis, pritariant smuiko akordams.

Nepamirštant, kad kovo 16 diena yra knygnešių diena, per kurią Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, mokytojos – Noneta Bakirovienė, Rasa Narkevičienė ir Jovita Šniokienė 5 – 8 klasių mokinius pakvietė į atvirą nuotolinę pamoką, kurioje dalyvavo per 800 Lietuvos mokyklų.

Renginių ciklu ir įgyvendintomis idėjomis liko patenkinti ne tik mokiniai, bet ir visa mokyklos bendruomenė.  Kaip teigė V. Hugo „Žmogus gimsta ne tam, kad vilktų grandines, bet tam, kad išskleistų sparnus“, o pedagogų toks tikslas ir yra – išskleisti mokiniams sparnus ir paleisti į gyvenimą laimingam skrydžiui.

Mokinių savivalda